V nasledujúcich dňoch si skúsme uvedomiť, že vždy znova môžeme s radosťou oslavovať, že nás Boh povolal k viere, že je voči nám verný, že Ježiš bol ochotný ísť za nás až na smrť a tak nám otvoril skutočne prístupnú cestu k Bohu – Otcovi.
Budúcu nedeľu je Misijná nedeľa. Po svätých omšiach bude aj v našej farnosti zbierka na misie. Tento rok bude na Slovensku venovaná farnostiam a diecézam v africkom Benine. Svojím príspevkom dávate chudobným nádej a pomáhate im žiť lepší život. Za vaše milodary vyslovujeme srdečné Pán Boh zaplať
Upratovanie kostolov: Horné Lefantovce č. domov 210–244, Dolné Lefantovce č. domov 20–39.
V pondelok v Horných Lefantovciach a v utorok v Dolných Lefantovciach budeme pokračovať vo farskej katechéze v zamyslení nad eucharistickým človekom s názvom Ten, ktorý ďakuje a chváli.
LITURGICKÝ PREHĽAD
16.–22.10.2023
PONDELOK
Horné Lefantovce o 18 30 za † Milana Magátha a krstných rodičov.
UTOROK Spomienka sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka
Dolné Lefantovce o 18 30 za † Jozefa a Janku Némethových.
STREDA Sviatok sv. Lukáša, evanjelistu
Horné Lefantovce o 18 30 za † Antona Fiksela a rodičov z oboch strán.
ŠTVRTOK
Dolné Lefantovce o 18 30 za † kňaza Alojza Povolného, bývalého farára tunajšej farnosti († 20.10.1879), pochovaného na cintoríne v Dolných Lefantovciach.
PIATOK
Horné Lefantovce o 18 30.
SOBOTA
Horné Lefantovce o 7 30.
NEDEĽA 29. v Cezročnom období
Dolné Lefantovce o 8 00.
Horné Lefantovce o 10 00 za farnosť.
Mesiac október je zasvätený modlitbe posv. ruženca. Je teda mesiacom mariánskej úcty, ale aj misijným mesiacom. Modlíme sa ho pred každou sv. omšou (v nedele o 15 00 vo farskom kostole). K modlitbe pozývam deti, mládež, rodiny a všetkých veriacich. Úplné odpustky môže získať veriaci, ktorý: 1. sa nábožne pomodlí mariánsky ruženec, a to v kostole alebo kaplnke, v rodine, v rehoľnom spoločenstve, v zhromaždení veriacich a všeobecne vtedy, keď sa viacero veriacich zhromaždí kvôli nejakému počestnému cieľu; 2. sa nábožne pripojí k recitovaniu tejto modlitby, keď sa ju modlí najvyšší veľkňaz; veriaci sa môže pripojiť k tejto modlitbe aj prostredníctvom televízneho alebo rozhlasového prenosu. Na získanie úplných odpustkov spojených s recitovaním mariánskeho ružence platia nasledujúce pravidlá: a) stačí recitovanie jeho jednej štvrtiny; päť desiatkov, je však potrebné recitovať súvisle; b) pri modlitbe nahlas je potrebné pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách; c) pri verejnom recitovaní musia byť tajomstvá prednesené podľa schváleného miestneho zvyku; pri súkromnom recitovaní však stačí, aby veriaci pripojil k ústnej modlitbe rozjímanie o tajomstvách.
Pozvanie na svadbu je pozvanie k radosti, k oslave, k spoločenstvu s tými, ktorí majú ženícha a nevestu radi. Tak pozýva Boh človeka do svojho spoločenstva a toto pozvanie prišiel Ježiš tlmočiť na zemi veľmi zrozumiteľným spôsobom. Napriek tomu všetci nepochopili a zahľadení do svojich predstáv nevnímali, že tento chudobný tesár pozýva na neuveriteľne bohatú hostinu. Ale Boh sa nedá odradiť. Pozve teda ďalších, takých, s ktorými sa nepočítalo. Ale aj oni majú pred sebou veľkú úlohu: pochopiť, že neboli pozvaní iba k zaplneniu miest, ale ako skutoční hostia na skutočnú svadobnú hostinu – to je vyjadrené podobenstvom o svadobnom rúchu. Pozvanie na hostinu, k úzkemu spoločenstvu s Bohom, ktorá znamená záchranu, trvá. I od nás sa očakáva, že pochopíme to podstatné. Naše prejavy zbožnosti predsa nemôžu byť len zaplnením času alebo akýmsi prikrášlením života. Sme pozvaní na hostinu, ktorú si sami nemôžeme pripraviť a na ktorú sa nemôžeme dostať bez pozvania hostiteľa. Ten je veľkorysý – ale tiež pravdivý.